Zmiana przepisów ustawy: Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi | Aktualności - Lokalna Grupa Rybacka Zalew Szczeciński - Świnoujście, Międzyzdroje, Wolin, Stepnica, Dotacje, Dofinansowanie, UE
Zmiana przepisów ustawy: Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 czerwca 2017 15:37

Szanowni Państwo,

W związku z obowiązującymi od dnia 1 czerwca 2017 r. zmianami, wprowadzonymi ustawą z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego oraz niektórych innych ustaw, która swym brzmieniem zmieniła ustawę z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - w załączeniu przesyłam pismo DDD ARiMR w tej sprawie, które zostało wysłane do wszystkich SW.

Ustawodawca zrezygnował z konieczności wniesienia wezwania do usunięcia naruszenia prawa, które do dnia 1 czerwca 2017 r. było obligatoryjnym elementem uprawniającym skarżącego do wniesienia skargi do sądu administracyjnego.

W obecnym stanie prawnym, skarżący otrzymując odmowę przyznania pomocy w ramach działań/ poddziałań określonych w art. 3 ust. 1 ustawy EFMR - będzie uprawniony do wniesienia skargi bez uprzedniego wezwania Samorządu Województwa do usunięcia naruszenia prawa.

Z poważaniem,

Jolanta Perkowska

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Departament Rybołówstwa

Wydział Lokalnych Strategii Rybackich
tel: 22-583-89-20, fax:22-583-89-01Załączniki